Pavasarį prisimename bauginančius žaibus

Jei žvilgtelėtume į Europos žaibų intensyvumo žemėlapį, šiuo metu pavienius žaibus išvysime tik Europos pietuose. Tačiau visi laukiame pirmųjų pavasario žaibų – nuo senų laikų žinoma, jog pirmasis griaustinis simbolizuoja tikro pavasario pradžią. Visgi, žaibai nėra tik nekalto pavasario pranašai, tai pavojingas metereologinis reiškinys. Todėl šiandien pakalbėsime ką daryti, kad nuo žaibo apsisaugotume artimuosius, savo turtą ir patys save.

Žaibas yra natūrali gamtinė elektros iškrova, dažniausiai pasitaikanti audros metu. Kur trenks žaibas, niekas pasakyti negali, tačiau yra tam tikros tendencijos, leidžiančios sudaryti patarimų sąrašą, kaip apsisaugoti nuo žaibo:

  • Žaibuojant rekomenduojama pasilikti namuose bei išjungti visus elektros prietaisus ir atjungti antenas.

  • Žaibuojant negalima liesti metalinių pastato konstrukcijų, nepatartina būti arti elektros stulpų, laidų, ryšio antenų, langų, durų bei namo lauko sienų.

  • Nuo žaibo gali apsaugoti automobilis, tačiau reikia įtraukti radijo anteną, uždaryti langus ir nesiliesti prie automobilio metalinių konstrukcijų.

  • Jeigu esate lauke, nesislėpkite po aukštais pavieniais medžiais, prie stulpų ar kitų aukštų objektų atvirose erdvėse.

  • Žaibuojant ypač pavojinga būti šalia vandens telkinių.

  • Žaibuojant negalima bėgioti, važiuoti motociklu ar dviračiu, laikyti rankose metalinius daiktus(pvz skėtį).

Kiekvienais metais nuo žaibo padaryto poveikio žūva keli šimtai žmonių. Žaibas taip pat gali sukelti gaisrą, sugadinti elektros ir elektronikos įrangą, tad tam, kad namai būtų apsaugoti, patariama pasidomėti žaibosauga. Namuose įrengtas žaibolaidis apsaugo namus bei namų gyventojus nuo žaibo iškrovos bei gaisro. Kompleksinė žaibosauga ir įžeminimas apsaugo namuose esančius elektros prietaisus nuo nepageidaujamos apkrovos ir sugadinimo.

„ET Projektai“ rengia žaibosaugos ir įžeminimo projektus, tad jei norėtumėte sužinoti daugiau apie galimybes apsaugoti savo būstą nuo žaibo – kreipkitės į specialistus.