Individualaus namo vidaus elektros instaliavimo projektai

Elektros instaliavimo projektas šiuolaikiniame individualiame name yra išties svarbus. Nuo jo priklauso gyvenimo kokybė būste, tad jis turi būti konkretus ir apgalvotas. Juk elektra reikalinga įvairiems buitiniams prietaisams, apšvietimui, šildymo įrenginiams ir pan, kuriuos šeima naudoja ištisus metus. Siekiant užtikrinti komfortą ir tinkamą prietaisų eksplotaciją, reikalingas vidaus elektros tinklų projektas. Vienas iš smulkių projekto elementų yra apšvietimo zonų planavimas, numatymas kur kokia elektros įranga bus naudojama. Tai daroma glaudžiai bendraujant su projekto vadovu bei interjero dizaineriu.

Paprastai žmogui apsisuka galva sprendžiant kur kokie jungtukai, rozetės, šviestuvai turėtų būti įtaisyti, tačiau per ilgus metus buvo sukurta universali schema pagelbėjanti projektuotojams ir išties patogi gyventojams, nes yra apgalvota ir susiformavusi stebint žmogaus gyvenimo būdą. Tad trumpai:

Jungtukai, kištukiniai lizdai įrengiami 90 cm aukštyje. Taip vidutinio aukščio žmogui nereikia daug pastangų pasiekti jungtukus, juos lengvai pasiekia ir vaikai. Taip pat junktukai netrukdys sugalvojus perstumdyti baldus, kadangi komodos, stalai, spintelės dažniausiai siekia 80-85cm.

Jungiklius tokioms patalpoms kaip tualetui, vonios kambariui, sandėliukams, reikia įrengti prieš įėjimo duris, durų atidarymo pusėje. Tuomet į tamsias patalpas įeinama paspaudus jungiklį. Tuo tarpu šviesesniuose gyvenamuose kambariuose jungtukus rekomenduojama įrengti kambaryje, šalia durų, jų atidarymo pusėje. Tamsiame kambaryje rekomenduojama įrengti jungtuką su lempute, kad “pasiklydus” tamsoje, būtų galima rasti jungtuką.

Drėgnose patalpose(vonioje), kuriuose yra poreikis jungtukams, derėtų juos rengti su nuotėkio srovės rele bei dangteliu, taip atsisaugant nuo nepageidaujamos elektros srovės ir drėgmės sąveikos. Individualių namų savininkams rekomenduojama įsirengti fotoreles, kurios automatiškai valdo kiemo apšvietimą priklausomai nuo paros laiko. Taip pat vertėtų nepamiršti telekomunikacijų tinklo (telefono ir interneto ryšio), o tai turi būti numatyta dar elektros instaliavimo projekte, kad vėliau netektų griauti sienų įrenginėjant papildomus tinklus.

Tačiau jungtukai, kištukai yra tik labai smulkios detalės, kurias mato namo savininkas. Kol jie įrangiami, reikalingi detalūs elektros projektai. „ET Projektai“ rengia individualių namų vidaus elektros instaliavimo projektus, tad kilus klausimams – kreipkitės į mūsų specialistus.